HRSK

18. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

Protekle je nedjelje 28. studenoga 2021. godine, po prvi puta u Gradu Koprivnici održan 18. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, nacionalna manifestacija posvećena bogatstvu vokalnog stvaralaštva RH. Na 18. Susretu, koji je održan u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, a uz suorganizaciju Zajednice KUU-a Koprivničko-križevačke županije, Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica i Hrvatskog društva skladatelja, pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture i medija RH, nastupilo je 13 vokalnih sastava s više od 160 pjevača. Sastavi sudionici svoj su nastup na Susretu morali izboriti putem županijskih smotri i video selekcije u konkurenciji od ukupno 34 mala vokalna sastava iz 11 hrvatskih županija i Slovenije.

Program Susreta, koji je bio besplatan za publiku, te je uživo sniman i emitiran na mrežnim kanalima HSK, održan je u skladu sa strogim epidemiološkim mjerama u dva dijela. Prvi je dio bio posvećen izvornim pučkim napjevima u izvedbi skupina iz Bekteža, Kutereva, Velike Ludine, Gornjeg Kraljevca, Siska i Slavetića koji su nastupili u dvorani Domoljub od 12 sati, dok je publika od 17 sati istoga dana, mogla poslušati male vokalne sastave folklornog izričaja iz Čakovca, Oroslavja, Ludbrega i Ljubljane, te sastave slobodnih stilova i žanrova koji dolaze iz Konjščine, Sračinca i Zagreba.  

Izvedbe sudionika pratilo je Stručno povjerenstvo u sastavu: dr. sc. Joško Ćaleta, Tomislav Habulin i Zlatan Sindičić koji su odlučili o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 3 kategorije koncertnog programa koje ovdje navodimo:

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE

  1. NAGRADA: Ženska vokalna skupina KUD-a „Dangubice”, Kuterevo
  2. NAGRADA: Ženska vokalna skupina KUU-a „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec
  3. NAGRADA: Mješoviti pjevački sastav KUD-a „Lipa“, Slavetić

PRIZNANJA

Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež                   

Pjevačka skupina KUD-a „Mijo Stuparić“, Velika Ludina                               

Pjevačka skupina „Češke besede“, Sisak            

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

SREBRNE PLAKETE

Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec

Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš'kog kulturnog centra, Garešnica

BRONČANE PLAKETE

Ženska vokalna skupina KUD-a „Sloboda“, Oroslavje

Pjevačka skupina „Fijolice“ Međimurskog KUD-a „Ivan Car“, Ljubljana

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

SREBRNE PLAKETE

Vokalni sastav „Asante“, Zagreb

Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina

BRONČANA PLAKETA

Vokalni sastav „Acapella“, Sračinec

 

Program Susreta

DVORANA DOMOLJUB - POU KOPRIVNICA, 12:00 h

SVEČANO OTVARANJE

POZDRAVNE RIJEČI

 

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE 

Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež

Duško Bijelić, voditelj

Sastale se gazde pa divane, narodna iz Ruševa

Crna zemljo, bil' se orat' dala, narodna iz Ruševa

Braća su se sastala, narodna iz Ruševa

 

Ženska pjevačka

Pjevačka skupina KUD-a „Dangubice”, Kuterevo

Matej Šporčić, voditelj

Zasvirala vlak mašina, narodna iz Kutereva

Počimalja: Anka Burić

Crna gorko djevojko, narodna iz Kutereva

Počimalja: Marija Piršljin

Lolo moja zeleni se polje, narodne iz Kutereva, Lipovlja i Švice

Počimalje: Marijana Tumara, Lucija Šporčić, Josipa Rončević, Lucija Bukovac, Adriana Burić

 

Pjevačka skupina KUD-a „Mijo Stuparić“, Velika Ludina

Tamara Kiš, voditeljica

Dolinom se šetala, narodna iz Velike Ludine (Okoli)

Sinoć kad je pao mrak, narodna iz Velike Ludine (Ruškovica)

Djevojčica ruže brala, narodna iz Velike Ludine (Vidrenjak)

 

Ženska vokalna skupina KUU-a „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec

Julijana Kočila, voditeljica

De su naši klinčeci črleni, narodna iz Međimurja (Peklenica)

Komaj čokam kaj nedela dojde, narodna iz Međimurja

Protuletno drogo vreme, narodna iz Međimurja

 

Pjevačka skupina „Češke besede“, Sisak

Dana Stakor, voditeljica

A vy páni muzikanti, narodna iz Moravske

Dyž sa buček zeleňá, narodna iz Moravske

Ha, ty svatyj Vavřenečku, narodna iz Moravske

Já ráda miluju, narodna iz Moravske

 

Mješoviti pjevački sastav KUD-a „Lipa“, Slavetić

Mario Kambić, voditelj

Prosijala sjajna mjesečina, narodna iz Slavetića

Išle jesu tri curice, narodna iz Jaskanskog prigorja

Baš usred našeg sela, narodna iz Slavetića

Instrumentalna pratnja: Glazbena sekcija KUD-a „Lipa“

 

SVEČANA DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA

OKRUGLI STOL

 

 

DVORANA DOMOLJUB - POU KOPRIVNICA, 17:00 h

 

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

 

Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec

Andrea Ščapec, voditeljica

Rožica, narodna iz Međimurja

Vuprem oči, narodna iz Međimurja (obrada: Dada Ruža)

Izgreyala E Mesechinka, narodna iz Bugarske

 

Ženska vokalna skupina KUD-a „Sloboda“, Oroslavje

Adam Mokos-Pazman, voditelj

Lepo nam je, lepo Zagorje zeleno, narodna iz Hrvatskog zagorja (obrada: Adam Mokos-Pazman)

Žetvu žela za gorom divojka, narodna iz Pakoštana (obrada: Vjekoslav Šuljić)

Vedro je nebo, narodna (obrada: Rudolf Mahmet)

 

Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš'kog kulturnog centra, Garešnica

Filip Martinić, voditelj

Dobra večer uzorita, narodna iz Šibenika (obrada: Jakov Gotovac)

Emil Cossetto: Dobri denek

Blaženko Juračić (obrada: Filip Martinić): Zdravo Marijo

Pjevačka skupina „Fijolice“ Međimurskog KUD-a „Ivan Car“, Ljubljana

Marko Tiran, voditelj

Trlja, narodna (obrada: Florijan Andrašec)

Da sem išel v noči dimo, narodna iz Međimurja (obrada: Florijan Andrašec)

Pleničke je prala, narodna iz Slovenije (Zasavje) (obrada: Marko Tiran)

 

 

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

 

Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina

Irena Kušec-Kovinčić, voditeljica

Moira Smiley: Famine Song

Solistice: Iva Povijač, Marina Jelenčić

Tihomir Kožina (obrada: Irena Kušec-Kovinčić): Zagorje ti moje malo

Solistice: Irena Kušec-Kovinčić, Ivana Lugarić

Benny Andersson, Björn Ulvaeus (obrada: Ingegerd Idar): Thank You for the Music

Solistice: Irena Kušec-Kovinčić, Ivana Lugarić

 

Vokalni sastav „Acapella“, Sračinec

Janja Knapić Omranloo, voditeljica

Luigi Creatore, George David Weiss, Hugo Peretti (obrada: Efrind Dengso): Can't Help Falling in Love

Ivo Korbler, Stjepan Đimi Stanić (obrada: Dada Ruža): Prolazi sve

Consuelo Velázquez (obrada: José L. Blasco): Bésame mucho

 

Vokalni sastav „Asante“, Zagreb

Marija Bolfan, voditeljica

Rea Garvey, Uwe Bossert, Sebastian Padotzke, Phillipp Rauenbusch, Mike Gommeringer (obrada: Iva Jarić): Supergirl

Bob Thiele, George David Weiss (obrada: Norbert Hanf): What a Wonderful World

Solist: Andrija Kajtar

Marija Jaman, Anita Valo (obrada: Matej Pavlić): Odjednom ti 

 

SVEČANA DODJELA ZAHVALNICA I PLAKETA

OKRUGLI STOL

ORGANIZATOR
Hrvatski sabor kulture

SUORGANIZATORI
Zajednica KUU-a Koprivničko-križevačke županije
Pučko otvoreno učilište Koprivnica
HDS-ZAMP

POKROVITELJ
Koprivničko-križevačka županija

MATERIJALNA POTPORA
Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske

ORGANIZACIJSKI ODBOR
Dejan Buvač, predsjednik Upravnog odbora HSK-a 
dr. sc. Dražen Jelavić, tajnik HSK-a
Nada Šešić, predsjednica Zajednice KUU-a Koprivničko-križevačke županije
Zrinka Roksandić, tajnica Zajednice KUU-a Koprivničko-križevačke županije
Srđana Vrsalović, stručna suradnica za glazbenu kulturu HSK-a
Sara Blažev, vanjska suradnica za programe glazbene kulture HSK-a

STRUČNI SAVJET ZA VOKALNU GLAZBU HSK
dr. sc. Joško Ćaleta
Tomislav Fačini
Ivan Josip Skender
Luka Vukšić

STRUČNO POVJERENSTVO SUSRETA
dr. sc.  Joško Ćaleta
Tomislav Habulin
Zlatan Sindičić

SELEKTORI
dr. sc. Joško Ćaleta
Tomislav Habulin 
Robert Homen
dr. sc. Irena Miholić
Marija Ramljak

VODITELJICA PROGRAMA
Aleksandra Ličanin

DIZAJN
Goga Pavlek Relja * Craftomoto

SNIMANJE I LIVE STREAM
Prijenosi@Net


SHMVS 2021 letak

VRH