NOMINACIJE I NAGRADE 60. FHKA PRIPALE SU...

Proglašenjem nominacija i nagrada 19. prosinca 2020. završen je online 60. FESTIVAL HRVATSKIH KAZALIŠNIH AMATERA uz prijenos uživo na HSK TV-u i Facebooku HSK-a. Otkrivamo ovogodišnje laureate...

Odlukom Prosudbenog povjerenstva u sastavu: dramaturginja i redateljica, teatrologinja, prof. hrvatskoga jezika i književnosti i komparatistica književnosti dr. sc. dr. art. Mira Muhoberac, istaknuti hrvatski redatelj i glumac doc. art. Jasmin Novljaković i kazališni, filmski i televizijski glumac izv. prof. art. Vjekoslav Janković, nominacije, nagrade i posebne pohvale pripale su...

*POSEBNE POHVALE POVJERENSTVA DOBIVAJU:

1. AMATERSKO KAZALIŠTE GOSPIĆ POU-a „Dr. Ante Starčević“ za kolektivnu igru u predstavi „VESELE ŽENE HRVATSKE“ u režiji Anele Serdar Pašalić 
2. DRAMSKI STUDIO DADA KAZALIŠNE DRUŽINE PINKLEC, Čakovec za vizualni identitet u predstavi „Kralj Lear“ u režiji Davora Dokleje 
3. LEONA ČABRAJA za izniman glumački rad u Kazalištu KNAP (uloga Lili Pavlinić u predstavi „Kralj kiše“ Teatra Gaudeamus Centra Knap 

Za NAGRADU ZA INVENTIVNOST nominirani su:        
1. Dječji dramski ansambl Amaterskog kazališta Belišće za njegovanje ekološke svijesti na kazališnoj pozornici u predstavi „U našem šumarku“ u režiji Ljiljane Silađi i Snježane Šulentić
2. Vukovarski amateri Scene Martin za inventivan pokušaj uprizorenja avangardnoga dramskog teksta teatra apsurda u predstavi „Kralj umire“ u režiji Dalibora Jurišića
3. Amaterska kazališna družina „Kuntrata“ Sv. Filip i Jakov za inventivan spoj vizualnog teatra i baštinskog teksta u predstavi Uprizorenje glagoljske madrikule bratovštine sv. Mihovila u režiji Mirka Đinđića
*NAGRADU ZA INVENTIVNOST dobiva Amaterska kazališna družina „Kuntrata“ Sv. Filip i Jakov za inventivan spoj vizualnog teatra i baštinskog teksta u predstavi „Uprizorenje glagoljske madrikule bratovštine sv. Mihovila“ u režiji Mirka Đinđića

Za NAGRADU ZA NJEGOVANJE KULTURNE BAŠTINE nominirane su predstave:
1. „Lipo prije 100“ u izvedbi Kulturne udruge „Šibenske promenade“ u režiji Sineve Jurković
2. „Daj mi povej“ u izvedbi Humskog amaterskog kazališta KUD-a Rikarda Jorgovanića u režiji Sare Kolar
3. „Uprizorenje glagoljske madrikule bratovštine Sv. Mihovila“ Amaterske kazališne družine „Kuntrata“ Sv. Filip i Jakov u režiji Mirka Đinđića
*NAGRADU ZA NJEGOVANJE KULTURNE BAŠTINE dobiva„Lipo prije 100“ u izvedbi Kulturne udruge „Šibenske promenade“ u režiji Sineve Jurković

Za NAJBOLJU SPOREDNU MUŠKU ULOGU nominirani su:
1. Vjekoslav-Leonard Prčić za ulogu Lea u predstavi „Potpuni stranci“ Amaterskog kazališta PAX POU-a Samobor
2. David Stokić za ulogu Ernesta Fulira u predstavi „Tko pjeva zlo ne misli“ izvedbi Kulturno-prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac
3. Antonio Šimić za ulogu galeba Tončija u predstavi „Mlodo ludo, storo bezpameti“ u izvedbi PAGF „Dišpet“ Zavala - Hvar
*NAGRADU ZA NAJBOLJU SPOREDNU MUŠKU ULOGU dobio je David Stokić za ulogu Ernesta Fulira u predstavi „Tko pjeva zlo ne misli“ izvedbi Kulturno-prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac

Za NAJBOLJU SPOREDNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Darija Mikulandra Žanetić za ulogu Branke u predstavi „Karaoke show“ Kazališne družine „Kolarin“ Dubrovnik
2. Asja Vidović za ulogu Kordelije u predstavi „Kralj Lear“ Dramskog studija DADA KD Pinklec, Čakovec
3. Ana Kapović za ulogu kćeri Ane u predstavi „Lipo prije 100“ Kulturne udruge „Šibenske promenade“
*NAGRADA ZA NAJBOLJU SPOREDNU ŽENSKU ULOGU pripala je Dariji Mikulandra Žanetić za ulogu Branke u predstavi „Karaoke show“ Kazališne družine „Kolarin“ Dubrovnik

Za NAJBOLJU GLAVNU MUŠKU ULOGU nominirani su:
1. Filip Vrbanec za ulogu Mihaela Pavlinića u predstavi „Kralj kiše“ Teatra Gaudeamus Centra KNAP, Zagreb 
2. Kristina Zednik za ulogu Franje Šafraneka u predstavi „Tko pjeva zlo ne misli“ u izvođenju Kulturno prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac
3. Miljenko Antulov za ulogu oca Jose u predstavi „Lipo prije 100“ Kulturne udruge „Šibenske promenade“
*NAGRADU ZA NAJBOLJU GLAVNU MUŠKU ULOGU dobila je Kristina Zednik za ulogu Franje Šafraneka u predstavi „Tko pjeva zlo ne misli“ u izvođenju Kulturno prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac

Za najbolju GLAVNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Maja Marković  za ulogu babe Marije u predstavi „Lipo prije 100“ Kulturne udruge „Šibenske promenade“
2. Jelica Čučević za ulogu Senke u predstavi „Karaoke show“ Kazališne družine Kolarin, Dubrovnik
3. Marta Filipović za ulogu Mine u predstavi „Tko pjeva zlo ne misli“ u izvođenju Kulturno prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac
*NAGRADA ZA NAJBOLJU GLAVNU ŽENSKU ULOGU dodijeljena je Jelici Čučević za ulogu Senke u predstavi „Karaoke show“ Kazališne družine Kolarin, Dubrovnik

Za NAJBOLJI NOVI DRAMSKI TEKST ILI PRILAGODBU nominirani su:
1. Filip Žulec za tekst predstave „Kralj kiše“ u izvedbi Teatra Gaudeamus Centra KNAP, Zagreb
2. Natalie Ann Lučić za tekst predstave „Mlodo ludo, storo bezpameti“ u izvedbi PAGF „Dišpet“, Zavala - Hvar
3. Sineva Jurković za tekst predstave „Lipo prije 100“ u izvedbi Kulturne udruge „Šibenske promenade“
4. Mirko Đinđić  za dramatizaciju teksta predstave „Uprizorenje glagoljske madrikule bratovštine Sv. Mihovila“ u izvođenju Amaterske kazališne družine „Kuntrata“ Sv. Filip i Jakov
*NAGRADA ZA NAJBOLJI DRAMSKI TEKST pripala je Filipu Žulecu za tekst predstave „Kralj kiše“ u izvedbi Teatra Gaudeamus Centra KNAP, Zagreb

Za NAJBOLJU REŽIJU nominirani su:
1. Dubravka Špančić za režiju predstave „Tko pjeva zlo ne misli“ u izvođenju Kulturno prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac
2. Sineva Jurković za režiju predstave „Lipo prije 100“ u izvedbi Kulturne udruge „Šibenske promenade“
3. Filip Žulec za režiju predstave „Kralj kiše“ Teatra Gaudeamus Centra KNAP, Zagreb
*NAGRADU ZA NAJBOLJU REŽIJU osvojila je Sineva Jurković za režiju predstave „Lipo prije 100“ u izvedbi Kulturne udruge „Šibenske promenade“

Za NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI nominirane su predstave:
1. LIPO PRIJE 100 Kulturne udruge „Šibenske promenade“ u režiji Sineve Jurković 
2. TKO PJEVA ZLO NE MISLI u izvedbi Kulturno prosvjetnog društva „Sloga“ Pakrac, dramatizacija i režija: Dubravka Špančić 
3. UPRIZORENJE GLAGOLJSKE MADRIKULE BRATOVŠTINE SV. MIHOVILA Amaterske kazališne družine „Kuntrata“ Sv. Filip i Jakov u režiji Mirka Đinđića 
4. KRALJ KIŠE Teatra Gaudeamus Centra KNAP, Zagreb u režiji Filipa Žuleca
5. POTPUNI STRANCI Amaterskog kazališta PAX POU-a Samobor u režiji Vjekoslava Leonarda Prčića 
*NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI 60. FHKA pripala je Kulturno prosvjetnom društvu „Sloga“ Pakrac za predstavu (mjuzikl) „Tko pjeva zlo ne misli“ u režiji Dubravke Špančić 

***
Čestitamo nominiranima, pohvaljenima i nagrađenima i svim sudionicima koji su svojim sudjelovanjem i uloženim trudom omogućili realizaciju prvog u povijesti online 60. Festivala hrvatskih kazališnih amatera.