16. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

Tijekom vikenda 23. i 24. studenoga 2019. godine u Sisku održan je16. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava. Riječ je o jednoj od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Republici Hrvatskoj. 16. izdanje Susreta posvećeno bogatom vokalnom stvaralaštvu RH po drugi puta jeodržano, nastavno na prošlogodišnji uspjeh, u suradnji sa Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije, a pod pokroviteljstvom Županije sisačko-moslavačke i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH.

Dvodnevni program 16. Susreta, predstavio je u dvorani Glazbene škole Frana Lhotke najveći broj sudionika do sada. Više od 350 pjevača iz 26 vokalnih sastava i 12 hrvatskih županija nastupio je u natjecateljskom programu uz gostujući Dječji zbor Grada Siska „Crescendo“. Sudionici Susreta svoj su nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama tijekom godine. Atraktivnosti programa 16. Susreta, osim kvalitete izvedbi i broja sudionika, doprinijela je i raznolikost kategorija vokalnih sastava. Prvog dana, u subotu, 23. studenoga od 17 sati, održan je koncert malih vokalnih sastava u kategorijama izvorne pučke glazbe i folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova, dok je drugi dio Susreta održan 24. studenoga od 18 sati kada su nastupili sastavi u kategorijama slobodnih stilova i žanrova i klasične glazbe. Na Susretu su nastupilisljedeći sudionici:

Subota, 23. studenoga 2019. godine, 17.00 h

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE 

  1. Pjevačka skupina KUD-a „Husain“, Husain
  2. Muška pjevačka skupina KUD-a „Dangubice“, Kuterevo
  3. Ženska vokalni sastav KUD-a „Beletinec“, Beletinec
  4. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Mostanje“, Karlovac
  5. Muška pjevačka skupina KUD-a „Rečica“, Rečica
  6. Ženski  pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
  7. Muška pjevačka skupina „Veseli šokci“, Slavonski Brod
  8. Kulturno-umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec
  9. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

  1. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
  2. Ženska vokalna skupina KUU „Zasadbreg“, Zasadbreg
  3. Vokalna skupina „Rusalke“, Kutina
  4. Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“,  Đurđevac
  5. Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš'kog kulturnog centra, Garešnica
  6. Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“ Ludbreg
  7. Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec
  8. Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“, Jakšić
  9. Djevojački zbor Pjevačkog zbora mladih „Josip Kaplan“
  10. Ansambl „Jane“, Velika Gorica
Nedjelja, 24. studenoga 2019. godine, 18.00 h
1.       Dječji zbor grada Siska „Crescendo“ – GOSTI
KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA
2.       Glazbeni klub Lisinski – Gospodnetić singers
3.       Vokalni sastav „Asante“, Zagreb
4.       Ženska vokalna skupina „Lađarice“, Sisak
5.       Muški pjevački zbor „Bistrani“, Donja Bistra    
6.       Mješoviti vokalni sastav „Acapella“ KUD-a „Zavičaj“, Sračinec
7.       Ženski zbor KUD-a „Učka“, Matulji
KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE
8.   Ženski vokalni ansambl Cantus ante omnia, Zagreb

Izvedbe sudionika pratilo je Stručno povjerenstvo u sastavu Dražen Kurilovčan, Irena Miholić i Zdravko Šljivac koji su odlučili o nagradama unutar 4 kategorije koncertnog programa: 

 

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE
1. NAGRADA: Muška vokalna skupina KUD-a „Dangubice”, Kuterevo
2. NAGRADA: Ženska pjevačka skupina KUD-a „Mostanje“, Karlovac
3. NAGRADA: KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec
KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA
ZLATNE PLAKETE
Ansambl „Jane“, Velika Gorica (Broj bodova: 94)
Folklorna družina „Vuga“, Karlovac (Broj bodova: 92)
SREBRNE PLAKETE
Djevojački zbor PZM „Josip Kaplan“, Rijeka (Broj bodova: 86,7)
Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac (Broj bodova: 84,7)
Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec (Broj bodova: 84)
Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg (Broj bodova: 80)
BRONČANE PLAKETE
Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“, Jakšić (Broj bodova: 78,7)
Ženska vokalna skupina KUU-a „Zasadbreg“ (Broj bodova: 78)
Gareš'ki kulturni centar MVS „MedjuWodje“, GKC Garešnica (Broj bodova: 75)
Vokalna skupina „Rusalke“, Kutina (Broj bodova: 74,3)
KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA
ZLATNE PLAKETE
Vokalni sastav „Asante“, Zagreb (Broj bodova: 95)
Ženski zbor KUD-a „Učka“, Matulji (Broj bodova: 93,7)
Ženska vokalna skupina „Lađarice“, Sisak (Broj bodova: 92,3)
Glazbeni klub Lisinski – Gospodnetić singers, Zagreb (Broj bodova: 92)
SREBRNE PLAKETE
Muški pjevački zbor „Bistrani“, Donja Bistra (Broj bodova: 87,3)
Mješoviti vokalni sastav „Acapella“ KUD-a „Zavičaj“, Sračinec (Broj bodova: 80)
KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE              
ZLATNA PLAKETA
Pjevačka udruga „Cantus ante omnia“, Zagreb (Broj bodova: 93)