17. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

17. SUSRET HRVATSKIH MALIH VOKALNIH SASTAVA ide ONLINE!!! 

17. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava festival je posvećen bogatom i raznovrsnom vokalnom stvaralaštvu koji gaji velik broj pjevačkih skupina diljem RH. Riječ je o Susretu koji je svojom kvalitetom i brojem sudionika posljednjih nekoliko godina iznimno porastao prikazujući rad vokalnih sastava različitog izričaja; od klasične glazbe, slobodnih stilova i žanrova, izvorne pučke glazbe te folklora.

O snažnoj aktivnosti udruga u ovom području govori i činjenica da se, unatoč koronavirusu, za 17. Susret prijavilo 44 mala vokalna sastava od kojih se 18 predstavilo putem 3 županijske smotre (Grad Zagreb, Otočac, Požega), a čak 26 putem samostalnih video prijava. Selektori HSK dr. sc. Joško Ćaleta i Tomislav Habulin za nastup na 17. Susretu odabrali su ukupno 15 malih vokalnih sastava:

Ženska pjevačka skupina KUD-a „Dangubice“, Kuterevo 
Mješoviti pjevački sastav KUD-a „Lipa“, Slavetić 
Ženska pjevačka skupina KUD-a „Seljačka sloga“, Bobovac 
Ženski vokalni sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
Ženski vokalni sastav KUD-a „Sloga“, Mikoluš
Muška vokalna skupina HKUD-a „Široka Kula“, Široka Kula
Vokalni ansambl „Magdalene“, Sunja
Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež
Ženska vokalna skupina KUU-e „Veseli Međimurci“, Čakovec 
Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec
Vokalna skupina „Mursela“, Petrijevci
Ženska vokalna skupina „Erato“ KUD-a „Petrijanec“, Petrijanec
Vokalni sastav „Asante“, Zagreb

*Ženska pjevačka skupina Folklornog ansambla „Požega“ zbog nemogućnosti snimanja uslijed pandemije koronavirusa neće biti uključena u program online 17. Susreta, dok će Pjevački zbor „Cantus ante omnia“ kao predstavnik klasične kategorije nastupiti u okviru online 53. Susreta hrvatskih pjevačkih zborova.

Susret će bit realiziran u obliku mozaične emisije sa snimljenim izvedbama sastava koju će pratiti tročlano stručno Povjerenstvo. Susret će biti javno emitiran na HRSK/TV i društvenim mrežama Hrvatskog sabora kulture u subotu 5. prosinca, dok će nakon Susreta biti održan okrugli stol sa sudionicima i članovima stručnog povjerenstva na web platformi ZOOM.

Program Susreta bit će revijalnog karaktera te neće uključivati dodjelu nagrada. Unatoč otežalim uvjetima, 17. Susret će nastojati postići ciljeve određene Pravilima Susreta, koji se prvenstveno odnose na razvijanje i njegovanje tradicionalnog oblika pjevanja u manjem sastavu, prikaz dostignuća i najvrjednijih ostvarenja amaterskog pjevanja u Republici Hrvatskoj, razvijanje kritičkog odnosa prema glazbenim vrijednostima, stimuliranje glazbenog stvaralaštva i amaterskog rada uopće te razvoj publike.

Program Susreta:

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE  

Ženska pjevačka skupina KUD-a „Dangubice“, Kuterevo 
Matej Šporčić, voditelj
Pivaj grlo da te čuje gora, tradicionalno žensko pivanje pod bas iz Kutereva
Počimalja: Mandica Marinić
Prošeta momče kroz selo, narodna iz Kutereva
Počimalja: Marija Piršljin
Aoj selu muka što me voli Juka, pivanje u kolu pod komandu „napovrate“ iz Kutereva
Počimalje: Josipa Rončević, Lucija Šporčić i Marijana Tumara

Mješoviti pjevački sastav KUD-a „Lipa“, Slavetić 
Mario Kambić, voditelj
Kiša pada sneg preleće, narodna iz Slavetića
Jedna kuća pokraj puta, narodna iz Slavetića
Obrodila žuta ruška, narodna iz Slavetića 
Instrumentalna pratnja: Glazbena sekcija KUD-a „Lipa“

Ženska pjevačka skupina KUD-a „Seljačka sloga“, Bobovac 
Renato Klarić, voditelj
Konj zelenko, narodna iz Bobovca
Idem selom, narodna iz Bobovca
Nasred sela lijepa trešnja zrela, narodna iz Bobovca

Ženski vokalni sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
Ivan Vinković, voditelj
Zibala majka zipkicu, narodna iz Velike Pisanice
Smilje Mara po jezeru brala, narodna iz Rovišća
Devet leta tabor bio, narodna iz Cirkvene

Ženski vokalni sastav KUD-a „Sloga“, Mikoluš
Ana Sremec, voditeljica
Izlistala bukovina, narodna iz Miklouša
Počimalja: Anka Tonković
Sunašce je na zalasku, narodna iz Miklouša
Počimalje: Višnja Sudarević i Ana Sremec
Pšenice su klasale, narodna iz Miklouša
Počimalja: Višnja Sudarević

Muška vokalna skupina HKUD-a „Široka Kula“, Široka Kula
Ivan Starčević, voditelj
Alaj mi se i oće i dade, narodna iz Gornjeg Kosinja
Solisti: Ivan Starčević i Nikola Rukavina
Kad upregnem svoje konje vrane, narodna iz Kalinovače
Solist: Ivan Delač 
A oj Liko ravnija od Srijema, narodna iz Široke Kule i okolice
Solisti: Vladimir Dasović, Braco Zrnić i Nikola Rukavina

Vokalni ansambl „Magdalene“, Sunja
Vesna Blažević, voditeljica
Oj, Katice, Kato, narodna iz Sunjske Posavine
Sunašce se na pol dana vija, narodna iz Sunjske Posavine
Budila majka Jakova, narodna iz Sunjske Posavine
Smiljem gora ograđena, narodna iz Sunjske Posavine

Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež
Duško Bijelić, voditelj
U proljeće rano, narodna iz Ruševa
U bašči sazreli orasi, narodna iz Velikog Bilača
Lipo ti je kad se kuruz sije, narodna iz Imrijevaca

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

Ženska vokalna skupina KUU-e „Veseli Međimurci“, Čakovec 
Lana Cvrtila, voditeljica
Zorja je zorja, narodna iz Hrvatskog zagorja (obrada: Ivica i Branko Ivanković)
Polegala trava detela, narodna iz Hrvatskog zagorja (obrada: Božo Potočnik)
Mura, Mura, narodna iz Međimurja (obrada: Tomislav Cvrtila)

Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec
Andrea Ščapec, voditeljica
Igraj kolce, narodna iz Slovenije (obrada: Jakob Jež)
Solistica: Ksenija Mihin
Malo Međimurje, narodna iz Međimurja (obrada: Božo Potočnik)

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

Vokalna skupina „Mursela“, Petrijevci
Romana Borš-Mačak, dirigentica
Wolfgang Amadeus Mozart (obrada: Lorenz Maierhofer): Uns're kleine Nachtmusik 
Alfi Kabiljo (obrada: Mladen Fotak): Neka cijeli ovaj svijet 
Darko Kraljić, Božidar Timotijević (obrada: VS Chegi): Djevojko mala

Ženska vokalna skupina „Erato“ KUD-a „Petrijanec“, Petrijanec
Melita Bešvir, dirigentica
Nabrala je jagode petrovke, narodna iz Međimurja (obrada: Vinko Žganec)
Nobody Knows the Trouble I've Seen, crnačka duhovna (obrada: Tomo Njegovan)
Vuprem oči, narodna iz Međimurja (obrada: Dada Ruža)

Vokalni sastav „Asante“, Zagreb
Marija Bolfan, dirigentica
Cyndy Lauper, Rob Hyman (obrada: Kirby Shaw): Time after time
Zlatan Stipićić Gibonni (obrada: Iva Jarić): Tempera

ONLINE OKRUGLI STOL