REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA 2020.

Hrvatski sabor kulture uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH organizira 36. Susret likovnih stvaralaca i izložbu Susreta koji će ove godine, kako je najavljeno, zbog posebnih okolnosti uvjetovanih koronavirusom te mjera i preporuka Nacionalnog stožera civilne zaštite po prvi puta biti održani u online izdanju. U nastavku pronađite rezultate likovnog natječaja 2020. i detaljne informacije o održavanju prvog online likovnog Susreta HSK-a.

Virtualni 36. Susret likovnih stvaralaca i online izložba odabranih radova bit će održani putem mrežne platforme ZOOM u subotu, 3. listopada 2020. s početkom u 17:00 h, uz prijenos uživo na Facebooku HSK-a.
U nastavku objavljujemo rezultate likovnog natječaja 2020.

Članovi Prosudbenog povjerenstva likovnog natječaja HSK-a 2020.: Sonja Švec Španjol, povjesničarka umjetnosti i muzeologinja i Damir Facan Grdiša, akademski slikar, pregledavši ukupno 301 pristigao rad: 272 rada iz 22 prijavljene likovne udruge i 29 radova samostalno prijavljenih autora, odabrali su ovogodišnje dobitnike nagrada i pohvalnica HSK-a te radove za online 36. Susret likovnih stvaralaca i virtualnu izložbu Susreta. Odlukom Prosudbenog povjerenstva za online izložbu 36. Susreta likovnih stvaralaca odabrano je ukupno 78 radova.

REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA HSK-a 2020. - RADOVI ODABRANI ZA IZLOŽBU 36. SLS-a:

NAGRADE I POHVALNICE

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO 2020.
Marija Grabar: ROMANOVA MAJKA, ulje/platno, 50x60 cm
(Udruga željezničara slikara „Plavo svjetlo“ Zagreb)

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJU LIKOVNU UDRUGU 2020.
Dubrovačka udruga likovnih umjetnika 

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO MLADOG AUTORA 2020.
Ana Starčević (2002.): AMY, akril/platno, 30x40 cm
(Likovna udruga Lika, Gospić)

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE TRODIMENZIONALNO DJELO 2020.
Ana Narandžić: KOZLIĆ, plastika, novinski papir, 60x65x37 cm
(Samostalno prijavljena autorica)

POSEBNA NAGRADA POVJERENSTVA ZA TEHNIČKU IZVEDBU I ORIGINALNOST TEME
Zdravko Šabarić: LUDO VRIJEME, diptih, ulje/platno, 60x100 cm 
(Udruga „Peski-Art“ Đurđevac)

POHVALNICE HSK-a ZA UMJETNIČKA POSTIGNUĆA 
Dominik Baričević: RAZLIVENO, akvarel, 37x44 cm *Pohvala za postignuće u tehnici akvarela
Sanja Benko: EPITAF IZGUBLJENOM VREMENU, olovka u boji, 50x37 cm *Pohvala za postignuće u tehnici olovka u boji
Karlo Bonačić: ŠUMSKI PUT, ulje/platno, 60x100 cm *Pohvala za postignuće u tehnici ulje na platnu
Pero Cik: RIBIČ, drvorez, 54x31 cm *Pohvala za trodimenzionalno djelo u maniri naive 
Mirica Dubčić: PLAVA KUĆA, akril/platno, 50x70 cm *Pohvala za kompozicijski i koloristički cjelovit rad u tehnici akrila na platnu
Marija Hohoš: GENERACIJA Z, kombinirana tehnika *Pohvala za umjetničko postignuće u kombiniranoj tehnici
Milan Kovač: ORAO I SRNE, drvo – hrast, 25x44 cm *Pohvala za izrazito vješto razrađenu skulpturu
Ivan Kovačević: PURANI, ulje/platno, 85x55 cm *Pohvala za postignuće u tehnici ulje na platnu
Samanta Lukšić: DOBRO JUTRO, kombinirana tehnika, 20x20 cm *Posebna pohvala za kolorit i kompoziciju te iznimnu odlučnost
Josip Mušanović: GENSKI KOD, kombinirana tehnika/platno, 50x70 cm *Pohvala za originalnost izvedbe
Darko Polančec: ANĐEOSKA IMAGINACIJA, olovka, 60x38 cm *Pohvala za postignuće u tehnici olovka
Antun Stipetić: AUTOPORTRET, crtež, grafika, 20x30 cm, *Pohvala za uspješnu izvedbu teme autoportreta
Martin Vujić: PORTRET, ulje/platno, 30x25 cm *Pohvala za uspješnu izvedbu portreta

ODABRANI ZA IZLOŽBU 36. SUSRETA LIKOVNIH STVARALACA

DRUŠTVO LIKOVNIH AUTORA NOVSKE
Ana Januš: DVA ČAMCA, ulje/platno, 60x50 cm
Daniela Vuković: PANORAMA NOVSKE II, ulje/platno, 50x70 cm
*prema fotografiji Tomislava Korana „Novska noću“
Zlatko Žagar: U PLIĆAKU, ulje/platno, 40,5x50 cm
Žan Žafran: RIBE, akril/platno, 70x50 cm

DRUŠTVO LIKOVNIH STVARATELJA PAZIN
Ana Bakarčić: SOVA, tuš, 30x40 cm
Dario Brajković: UVRNUTA VAZA, keramika, 15 cm
Ana Krajcar: PROZOR, akril/platno, 40x40 cm
Samanta Lukšić: DOBRO JUTRO, kombinirana tehnika, 20x20 cm *posebna pohvala 
Leonardo Mićanović: CHARLIE, akril,  70x100 cm
Ivan Ritoša: ČAROBNO DRVO, keramika, 15 cm

DUBROVAČKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA (DULU) 
*Nagrada za najuspješniju likovnu udrugu 2020.
Mirica Dubčić: PLAVA KUĆA, akril/platno, 50x70 cm *pohvala 
Nino Dubčić: KUĆA STAROG KAPETANA, akril/platno, 70x100 cm
Miroslav Stamatović: PROCESIJA, akril/platno, 80x60 cm
Anto Violić: MASLINA, akril/platno, 100x70 cm

HRVATSKO LIKOVNO DRUŠTVO (HLD)
Dominik Baričević: RAZLIVENO, akvarel, 37x44 cm *pohvala
Davorka Borić: JA I JA, kombinirana tehnika
Đurđica Brebrić: CJELINA, raku keramika
Marija Hohoš: GENERACIJA Z, kombinirana tehnika *pohvala 
Lada Kovačević: MOJA ZEMLJA, keramika na drvu
Mirjana Nosal: LJETO 2020., akril, 70x55 cm
Darko Polančec: ANĐEOSKA IMAGINACIJA, olovka, 60x38 cm *pohvala 
Miroslav Prikratki: MAJSTOR, željezo

KRIŽEVAČKI LIKOVNI KRUG
Ana Budija: LIJEPO MI JE, akril/platno, 30x40 cm
Renata Katić: LOPOČI, ulje/platno, 50x40 cm
Marija Marciuš: ZALEĐENI PUTELJAK, akril/platno, 50x30 cm
Štefanija Šimunić: PANJ, akril/platno, 30x40 cm
Martin Vujić: PORTRET, ulje/platno, 30x25 cm *pohvala 

KULTURNA UDRUGA „SVETI MARTIN“ Dubrava
Sanja Benko: EPITAF IZGUBLJENOM VREMENU, olovka u boji, 50x37 cm *pohvala
 
LIKOVNA SEKCIJA „PODRAVKA 72“, KUD PODRAVKA, Koprivnica 
Kristinka Klarić: MASLAČAK, akvarel, 35x25 cm
Zlatko Kolarek: PEVEC NA GLJIVI, ulje/staklo, 40x50 cm
Ivan Kovačević: PURANI, ulje/platno, 85x55 cm *pohvala 

LIKOVNA SKUPINA KULTURNO PROSVJETNOG DRUŠTVA „BAZOVICA“, Rijeka
Renata Jerkov: IDRIJSKA ČIPKA, suha igla, chinkole, 50x35 cm
Zdenka Kallan Verbanac: KOMADIĆ PLAVOG NEBA, suha igla, chinkole, 50x70 cm
Maja Žuvela Stipetić: PUŽEVI, suha igla, 21x35 cm 

LIKOVNA UDRUGA AMA ARTEM, Zagreb
Kristina Peras: PUKOTINA SJEĆANJA, kombinirana tehnika, 50x70 cm
Marija Antonija Vranić: ZAPISANO U TVOJIM GOLIM GRANAMA, akril/platno, 70x50 cm

LIKOVNA UDRUGA „ATELIER AGATA“, Novigrad 
Karlo Bonačić: ŠUMSKI PUT, ulje/platno, 60x100 cm *pohvala 
Maria Klarić: VEDUTE, akril/platno, 70x100 cm

LIKOVNA UDRUGA LIKA, Gospić
Ana Starčević: AMY, akril/platno, 30x40 cm *NAGRADA
Kristina Šimon Starčević: PRESLO, akril/platno, 50x60 cm

LIKOVNA UDRUGA „TILURIUM“ Trilj
Silvana Čuvić: CVJETNI ČAJ, ulje/platno, 25x30 cm
Sonja Papić: JABUKE U KOŠARI, ulje/platno, 30x30 cm
Ana Žuro: NA ŠKOJU, akril, 35x35 cm

LIKOVNO-KREATIVNA SEKCIJA „GLOGOV ZDENAC“ KUD-a „RUDAR“, Glogovac
Sanela Brgles: VRABAC ISPOD GLOGA, ulje/platno, 50x40 cm

LUB – LIKOVNO URUŽENJE BJELOVAR
Sanja Papić: LOZICA, mozaik, 60x50 cm
Drago Šola: POGLED S VELEBITA, akril, 70x50 cm

PETRINJSKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA „PETRIART“
Luka Graber: PROSTORI, instalacija, drvo-staklo, 53x34 cm
Anto Pujić: OBLAČNO JUTRO, uljni pastel, 42x31 cm

PULS „MOSLAVAČKI ŠTRK“, Popovača
Danijela Makoš Repaja: MUDANTE NA KALAMA, akril/platno, 70x50 cm

UDRUGA „KLOŠTRANSKA PALETA“, Kloštar Podravski
Lara Brusač: METAMORFOZA, ulje/platno, 20 cm
Darko Domitrović: EGZODUS, ulje/platno, 50x60 cm
Josip Živko: DOMOVINA, intarzija, 50x40 cm
*idejno prema naslovnici časopisa „Dom i svijet“ br. 2, 1893., nepoznati autor

UDRUGA MedulinArt, Medulin
Dušan Tatalović: KANDLEROVA, akvarel, 73x51 cm

UDRUGA „PESKI-ART“ ĐURĐEVAC
Željko Bečaj: JESENJE OKO, suhi pastel, 45x70 cm
Pero Cik: RIBIČ, drvorez, 54x31 cm *pohvala
Đurđica Franjić: DAR S JUGA, ulje/platno, 30x24 cm
Ivana Hadžija: PROLJEĆE ZABORAVA, keramoploča – glazirana bijela glina, 70x45 cm
Mirko Markešić: ODMOR KRAJ BUNARA, ulje/staklo, 30x70 cm
Zdravko Šabarić: LUDO VRIJEME, diptih, ulje/platno, 60x100 cm *NAGRADA
 
UDRUGA INVALIDA RADA ZAGREBA
Damir Kovačević: VOĆE U TMINI, tempera, 30x40 cm
Nevenka Blagus: ZALAZAK, akvarel, 20x30 cm

UDRUGA LIKOVNIH AUTORA KARLOVAC
Amellie Ambruš: PRIRODNE ČAROLIJE, akvarel, 30x40 cm
Janko Šimunović: POTOK U SNIJEGU, ulje/platno, 50x50 cm
Lana Krnić: MAMA AFRICA, akril/platno, 50x60 cm 

UDRUGA ŽELJEZNIČARA SLIKARA „PLAVO SVJETLO“, Zagreb
Marija Bertić Štefanec: IVANČICE, akvarel, 35x25 cm
Špiro Dmitrović: STARINA, KUĆE OD KAMENA, crtež, tuš, 50x45 cm
Marija Grabar: ROMANOVA MAJKA, ulje/platno, 50x60 cm *NAGRADA 
Josip Mušanović: GENSKI KOD, kombinirana tehnika/platno, 50x70 cm *pohvala 
Antun Stipetić: AUTOPORTRET, crtež, grafika, 20x30 cm, *pohvala 

ODABRANI SAMOSTALNO PRIJAVLJENI AUTORI
Loredana Bradaschia: INTER MUNDOS, akril/platno, 50x70 cm
Milan Kovač: ORAO I SRNE, drvo – hrast, 25x44 cm *pohvala
Rikarda Matić: OSAMA, olovka, 28x39 cm, *prema fotografiji Svebora Vidmara
Vesna Markovina: ZVUK TIŠINE, akril/platno, 70x50 cm
Ana Narandžić: KOZLIĆ, plastika, novinski papir, 60x65x37 cm *NAGRADA 
Franjo Ordanić: DEDOVINA, akril/platno, 50x70 cm
Liba Peršinović Levi: TIHA NOĆ, ulje/staklo, 60x50 cm
Alenka Tominac: GOLE GRANE, olovka, 30x42 cm, *prema fotografiji Svibora Vidmara
Adrian Zrnec: KOMPOZICIJA – zidna instalacija, keramika, 60x60 cm

Čestitamo svim odabranim autorima i radujemo se prvom virtualnom likovnom Susretu HSK-a.