Vi ste ovdje:   Glazba / Mali vokalni sastavi / Susret

13. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

Susret hrvatskih malih vokalnih sastava jedna je od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Republici Hrvatskoj koja u dosadašnjih 67 godina kontinuiranog rada čuva i promiče tradicijsku nacionalnu kulturu u svim njezinim oblicima te potiče amatersko stvaralaštvo različitih profila. Nacionalni Susret hrvatskih malih vokalnih sastava pokrenut je godine 2004. iz potrebe da se na jednom mjestu okupi i prezentira raznovrsnost i bogatstvo vokalne glazbe u najvišoj kvaliteti.
Izbor sudionika ovogodišnjeg Susreta rezultat je ukupno 12 selekcija koje su održane u okviru 11 županijskih smotri i 1 samostalnog preslušavanja. Na njima je tijekom godine nastupilo 110 malih vokalnih sastava s više od 1500 pjevača.
Na 13. Susretu hrvatskih malih vokalnih sastava u Bjelovaru ove se godine predstavio 21 mali vokalni sastav iz 12 hrvatskih županija s više od 300 pjevača.
Atraktivnosti programa Susreta, osim kvalitete izvedbi, doprinijela je raznolikost glazbenih žanrova koje su bjelovarskoj publici osigurale bogat i sadržajan repertoar pjesama od klasične glazbe, djela slobodnih stilova i žanrova do bisera izvornog folklora.

Sudionici Susreta su:
KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE
1.       Vokalni ansambl Sakcinski, Ivanec, Varaždinska županija
2.       Vokalni ansambl „Vatroslav Lisinski“ - Gospodnetić singers, Grad Zagreb
KATEGORIJA SLOBODNI STILOVI I ŽANROVI
3.       Ženska vokalna skupina KUU-e „Veseli Međimurci“, Čakovec, Međimurska županija
4.       Ženski vokalni sastav „Kušlec“ KUD-a „Konjščina“, Konjščina, Krapinsko-zagorska županija
5.       Muška klapa „Kastav“, Kastav, Primorsko-goranska županija
KATEGORIJA IZVORNA PUČKA GLAZBA 
6.       Ženski vokalni sastav KUD-a „Sloga“, Miklouš, Bjelovarsko-bilogorska županija
7.       Muški vokalni sastav KUU-e „Ivan Vitez Trnski“, Nova Rača, Bjelovarsko-bilogorska županija
8.       Ženska pjevačka skupina KUD-a „Matija Gubec“, Slavonski Kobaš, Brodsko-posavska županija
9.       Mješovita pjevačka skupina KUD „Bektež“, Bektež, Požeško-slavonska županija
10.   Pjevačka skupina KUD-a„Zavičajno društvo Rama“, Pleternica, Požeško-slavonska županija
11.   Pjevačka skupina „Češka beseda Sisak“, Sisak, Sisačko-moslavačka županija
12.   HKUD „Radost“, Sela, Sisačko-moslavačka županija
13.   Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Antun“, Zadobarje, Karlovačka županija
14.   Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci, Koprivničko-križevačka županija
15.   Ženska vokalna skupina KUU-a „Društvo žena Gornji Kraljevec", Međimurska županija
16.   Pjevačka skupina „Ivančice“, Kupljenovo,  Zagrebačka županija
KATEGORIJA FOLKLORNI MALI VOKALNI SASTAVI I KOMORNI ZBOROVI
17.   Ženski vokalni sastav „Lera“ HKUD-a „Petar Zrinski“, Vrbovec, Zagrebačka županija
18.   Mješovita vokalna skupina „Pajdašice i Pajdaši“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg, Varaždinska županija
19.   Folklorna družina „Vuga“, Karlovac, Karlovačka županija
20.   Ženska vokalna skupina „Lire“, Đurmanec, Krapinsko-zagorska županija
21.   Ženski vokalni sastav„Đurđevčice“, Đurđevac, Koprivničko-križevačka županija 

Nastupe malih vokalnih sastava pratilo je i vrednovalo stručno povjerenstvo u sastavu dr. sc, Joško Ćaleta, Dražen Kurilovčan i Luka Vukšić, koji su donijeli odluku o najuspješnijim sastavima u pojedinim kategorijama:
Nagradu u kategoriji klasične glazbe osvojio je:
Vokalni ansambl Sakcinski, Ivanec (Varaždinska županija); voditeljica: Nada Peček
Nagradu u kategoriji slobodnih stilova i žanrova osvojio je: 
Ženski vokalni sastav „Kušlec“ KUD-a „Konjščina“, Konjščina (Krapinsko-zagorska županija); voditeljica: Irena Kušec – Kovinčić.
Nagradu u kategoriji izvorne pučke glazbe osvojila je: 
Pjevačka skupina „Ivančice“, Kupljenovo  (Zagrebačka županija); voditelj: Ivica Ivanković.
Nagradu u kategoriji folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova osvojio je: 
Ženski vokalni sastav„Đurđevčice“, Đurđevac (Koprivničko-križevačka županija); Voditeljica: Kristina Benko Markovica.
Posebnu nagradu za osobitu izvedbu izvorne pučke glazbene baštine osvojila je: 
Ženska vokalna skupina KUU-a „Društvo žena Gornji Kraljevec", Međimurska županija; Voditeljica: Julijana Kočila
Kao predstavnici 13. Susreta hrvatskih malih vokalnih sastava na Razglednici 6 kulturno-umjetničkog amaterizma 2017. odabrani su:
Vokalni ansambl Sakcinski, Ivanec
Pjevačka skupina „Ivančice“, Kupljenovo


13. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava održan je u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, a pod pokroviteljstvom Bjelovarsko bilogorske županije, Grada Bjelovara i Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH. Suorganizatori 13. Susreta bili su Zajednica KUU županije Bjelovarsko-bilogorske i II. OŠ Bjelovar. Donatori su Podravka d.d. i Rio Trgovina d.o.o.,  Susret su medijski popratili Hrvatski radio, Bjelovarsko bilogorski radio, Radio Terezija, Super Radio i Šokački portal.


 


Pozivnica za 13. SHMVS
PLAKAT 13. SHMVS-a
Pravila 13. SHMVS
Programski letak 13. susreta hrvatskih malih vokalnih sastava